Blog

رسانه های معاند سالهاست که بر مسئله «ولایت فقیه» متمرکز شده اند، زیرا می دانند که تمامی شکست‌های آنان در نقشه های ضدایرانی از همین نقطه نشأت می گیرد. در همین راستا صحبت‌های اخیر حسن روحانی در رسانه صهیونیستی اینترنشنال بازتاب ویژه‌ای داشته است.

استقبال ویژه رسانه صهیونیستی از اظهارات روحانی

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد  برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

استقبال ویژه رسانه صهیونیستی از اظهارات روحانی

رسانه صهیونیستی «اینترنشنال» به صورت ویژه به بازتاب اظهارات حسن روحانی پرداخته و از آن استقبال کرد.

روحانی در اظهارات اخیر خود گفته است:«این رأی مردم است که در واقع پشتوانه رهبری قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم در دنیا ادعا کنیم که تمام نظام ما انتخابی است و حتی رهبری نظام هم با رأی مردم با واسطه انتخاب می‌شود، پس هرچه خبرگان ما دارای پشتوانه رأی بالاتری باشند، این واقعیت بهتر به اثبات می‌رسد.»  

 

رسانه های معاند سالهاست که بر مسئله «ولایت فقیه» متمرکز شده اند، زیرا می دانند که تمامی شکست های آنان در نقشه های ضدایرانی از همین نقطه نشأت می گیرد.

بر همین اساس هرگاه شخصی در داخل- خواسته یا ناخواسته- همراستا با پروژه عملیات روانی دشمن، در این خصوص اظهارنظری مطرح می کند، بلافاصله با استقبال ویژه همراه می شود.

حال سوال از آقای روحانی این است که چرا اظهارات وی به گونه ای بوده است که رسانه های تابلودار دشمن با آب و تاب به استقبال از آن پرداخته اند؟!

 

رقابت رسانه های غربگرا و رسانه های معاند در نشانه گیری «امید مردم»

سایت «ایران وایر»- نزدیک به سازمان جاسوسی اسرائیل و فرقه بهاییت- در مطلبی نوشت:«روزنامه «دنیای اقتصاد» در گزارشی به موضوع تبعات تورم بیش از چهل درصدی که طی سال‌های اخیر کیفیت زندگی شهروندان را به‌شدت کاهش داده پرداخته و نوشته است «سبک زندگی قسطی» در ایران رواج یافته است و مردم «حتی برای مواد غذایی» خرید قسطی انجام می‌دهند.»

متاسفانه رسانه های غربگرا به هیچ عنوان به عملکرد مثبت دولت سیزدهم در حوزه معیشت نپرداخته و صرفا به یأس آفرینی و القای ناامیدی مشغول هستند.

این در حالی است که تحقق وعده دولت سیزدهم برای کاهش تورم با توجه به این که نرخ تورم در پایان دولت گذشته به بالاترین سطح 80 سال اخیر رسید کار دشواری بود هرچند دولت با انضباط مالی و پولی به تدریج در حال کاستن از تورم است.  

 

آخرین آمارهای نرخ تورم نشان می‏دهد که دولت سیزدهم به رغم فشارهای ناشی از کسری بودجه قابل توجهی که از دولت قبل به ارث برده بود توانسته با انجام اقداماتی مؤثر نه تنها روند صعودی تورم را متوقف کند، بلکه آن را در مسیر نزولی قرار دهد.

دولت سیزدهم مشکلات اقتصادی زیادی را از دولت گذشته به ارث برده که تورم یکی از مهم‏ترین آن‏ها است. از این رو کاهش تورم از اهداف اصلی اقتصادی این دولت بوده و هست، طوری که از ابتدای شروع به کار اعضای مختلف تیم اقتصادی کابینه رئیسی به انحای گوناگون بر آن تأکید داشته‌‏اند. مهم‏تر از همه تأکید و توجه ویژه خود رئیس‏ جمهوری به این موضوع است.

کاهش رشد نقدینگی از ۴۰ درصد به ۲۷ درصد، کاهش تورم از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد، افزایش صادرات نفت از حدود ۳۰۰ هزار بشکه به رقم ۲ میلیون بشکه در روز، افزایش رشد اقتصادی صفردرصدی به بالای ۶ درصد، افزایش ۶۰ درصدی خرید تضمینی گندم، ساماندهی خلق پول توسط بانک‌ها، کسب تراز تجاری مثبت در تعامل اقتصادی با ۸۴ کشور ، افزایش تولید و اشتغال، آزادسازی پول‌های بلوکه شده و… همگی ثمره اعتماد به توان عظیم داخلی و اقتدار در سیاست خارجی و تعامل پویا و عزتمند با کشورهای جهان است. به عبارت دیگر موارد مذکور همگی نتایج ریل‌گذاری اجرای امور «بدون برجام و FATF» است.

رهبر معظم انقلاب- ۲۸ آبان ۱۴۰۱ –در دیدار مردم اصفهان فرمودند: «پیشرفت احتیاج دارد به امید. دشمن روی امید ملت ایران متمرکز است. این امکانات گسترده‌ای که دشمن به کار گرفته، این رسانه‌ها، این ماهواره‌ها، این فضای مجازیِ عجیب و غریب، این تلویزیون‌های مزدورِ مأجور، همه‌ اینها برای این است که این امید را در مردم بکُشند…اینها حتی به مسؤولان هم طمع دارند که امید را از آنها بگیرند. خب، حالا یک امتدادی هم متأسفانه در داخل دارند؛ من ناچارم این را بگویم. آدم دلش نمی‌خواهد چنین واقعیتی وجود داشته باشد، اما هست؛ اینها در داخل امتداد دارند. امتداد آنها هم همین القای یأس، القای ناامیدی که «فایده‌ای ندارد»، «به جایی نمی‌رسیم»،‌ «چه ‌کار می‌خواهیم بکنیم» است؛ از این حرف‌ها می‌شنوید. در داخل هم فلان روزنامه، فلان فعالِ فضای مجازی، متأسفانه از این چیزها دارند؛ اینها هم امتداد آنها هستند.» پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید