Blog

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد از افزایش ۷ درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان یزد در طرح نوروزی خبر داد.

افزایش ۷درصدی تردد وسایل نقلیه در محور‌های مواصلاتی یزد

به گزارش جودو وازا در یزد، محمد رستگاری عصر امروز در جمع برخی خبرنگاران استان از تردد یک میلیون و ۷۰۰ هزار و ۳۷۷ خودرو از محور‌های مواصلاتی استان یزد  از آغاز طرح نوروزی تا پایان ۱۴ فروردین خبر داد و اظهار کرد:‌ میزان تردد وسایل نقلیه از محور‌های مواصلاتی استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش داشته است، ولی خوشبختانه فوتی‌های ناشی از تصادفات در محور‌های برون‌شهری استان ۵۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی با بیان این‌که متوسط تردد ساعتی خودروها در جاده‌های استان ۱۹۷ خودرو در ساعت بوده که اوج تردد هم مربوط به ساعت ۱۷ تا ۱۸ است، افزود:‌ استان یزد از لحاظ تعداد تصادفات منجر به فوتی رتبه ۳ را در  نوروز کسب کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد گفت:‌ تعداد خودرو‌های ورودی و خروجی از استان در روز ۱۴ فروردین به ۷۲ هزار و ۷۶۱ خودرو رسید که سهم خودرو‌های ورودی به استان ۴۰ هزار و ۳۸۹ و سهم خودرو‌های خروجی به استان ۳۲ هزار و ۳۷۲ خودرو بوده است.

رستگاری با اشاره به این‌که محور مهریز – یزد در ۲۴ ساعت گذشته پرترددترین محور استان بوده است، خاطرنشان کرد: متوسط تردد ساعتی در این محور در ۲۴ ساعت گذشته ۹۸۴ خودرو بوده است که با سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت این محور را پیموده‌اند.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید