Blog

فرماندار خلخال گفت: یکی از عمده هدف‌های پدافند غیر عامل ایجاد راهکاری سریع و بهینه برای مقابله با بحران‌ها در شرایط حساس است.

ایجاد راهکاری سریع برای مقابله با بحران از عمده اهداف پدافند غیرعامل

به گزارش جودو وازا از اردبیل، همزمان با هفته پدافند غیرعامل مانور خاموشی و وصل ژنراتور بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال با حضور فرماندار خلخال، رئیس اداره برق خلخال، رئیس بیمارستان امام خمینی خلخال و کارشناسان حوزه برق خلخال و تاسیسات بیمارستان امام خمینی اجرا شد. سید جواد یحیی زاده فرماندار خلخال در بازدید میدانی از  از اجرای موفقیت آمیز مانور برق این بیمارستان خبرداد و اظهار کرد: بیمارستان امام خمینی خلخال به عنوان یکی از نقاط حساس شهرستان خلخال مجهیز به برق دیزل و سوخت دوم گازوئیل است، که در صورت خاموشی‌های پایدار این بیمارستان قادر به تامین برق مورد نیاز و مصرفی بیمارستان جهت استفاده در بخش‌های مخلتف، اتاق‌های عمل و سیستم تهویه و سیستم اکسیژن رسانی است. وی هدف اصلی از این مانور را  بازبینی تجهیزات و ژنراتورهای بیمارستان خلخال به عنوان مرکز حساس، تاب‌آوری برق ژنراتورها و کنترل سوخت دوم بیمارستان جهت مواقع اضطراری جهت مصرف دیزل‌ها برای روشنایی و سیستم اکسیژن بیمارستان امام خلخال عنوان کرد. فرماندار خلخال با ارزیابی مثبت این مانور در بیمارستان امام خمینی (ره) با  اشاره به امکانات مجهز این بیمارستان وآماده باش برای مواقع اضطراری گفت: برق این بیمارستان از پست 230 شهرستان برای لحظاتی کوتاه قطع شد که بعد از قطع برق اصلی ظرف 6 ثانیه برق ژنراتورها از تاسیسات این بیمارستان وارد مدار شد و برق بیمارستان به صورت تامین از ژنراتور دیزل با استفاده از دو موتور دیزل مان فعال شد. وی با قدردانی از مجموعه بیمارستان امام خمینی (ره)  و توجه به زیرساخت‌های این مجموعه درمانی گفت: به روزرسانی سیستم‌های تامین برق در ادارات شهرستان خلخال نیز در زمان بحران یکی از وظایف مدیران است و در بازدیدهای میدانی از ادارات بحث سوخت دوم و ژنراتور ادارات جهت فعال بودن ادارات در زمان قطع برق کنترل خواهد شد.

  همچنین همزمان با هفته پدافند غیرعامل و باهدف ارتقای سطح کارکنان ادارات محیط زیست، منابع طبیعی، آتش نشانی و شهرداری خلخال مانور اطفای حریق در اراضی طبیعی با حضور دستگاه‌های عضو مدیریت بحران شهرستان خلخال برگزار شد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید