Blog

مدیر جهاد دانشگاهی استان فارس با بیان اینکه این ارگان و خبرگزاری فارس دو مجموعه هم سو بوده که در کنار هم به دنبال ارزش‌های نظام و انقلاب هستند، افزود: میتوانیم همکاری‌های مشترک و هم افزایی‌هایی را با این رسانه در جهت فضاسازی، فرهنگ‌سازی و جهاد تبیین داشته باشیم و همچون دو بازو قدم های رسانه‌ای محکم تری را در فضای مسموم موجود و این جنگ نرم برداریم.

جهاد دانشگاهی و خبرگزاری فارس همسو و در کنار هم به دنبال ارزش‌های انقلاب هستند

به گزارش جودو وازا از شیراز، ظهر روز گذشته رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس در دفتر جودو وازا حضور به هم رساند. 

در این دیدار سرپرست جودو وازا در استان فارس ضمن عرض خوش آمد به امیرحسین استقلال و همراهان وی عنوان کرد:  یکی از آسیب های این سازمان عدم شناخت مردم با رسالت های آن و فعالیت های علمی و دانش بنیانی این مجموعه دانست.

ابراهیم کمالی تاکید کرد:  نیاز است که مردم نسبت به ارکان مختلف این جهاد آگاه شود و فعالیت های آن را بشناسند. 

مدیر جهاد دانشگاهی استان فارس در ادامه ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: به سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در نیمه مرداد نزدیک می‌شویم و بهانه‌ای شد که به جهت احترام و عرض ادب خدمت همکاران رسانه‌ وزین و ارزشمند جودو وازا برسیم.

امیرحسین استقلال با بیان اینکه این ارگان و جودو وازا دو مجموعه هم سو بوده که در کنار هم به دنبال ارزش‌های نظام و انقلاب هستند، افزود: میتوانیم همکاری‌های مشترک و هم افزایی‌هایی را با این رسانه در جهت فضاسازی، فرهنگ‌سازی و جهاد تبیین داشته باشیم و همچون دو بازو قدم های رسانه‌ای محکم تری را در فضای مسموم موجود و این جنگ نرم برداریم. 

جهاد دانشگاه،  جهادی برآمده از بطن انقلاب

وی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی جهادی برآمده از بطن انقلاب بوده که در سال ۱۳۵۹ با توجه به نیازها و گلوگاه‌های جامعه علمی کشور تاسیس شد و در همین راستا نقش‌های متفاوتی را پذیرفت.

استقلال با بیان اینکه در این جهاد چهار رسانه فعال ایکنا؛ ایسنا؛ سینا و بازارکار،  مرکز ژنتیک، ۸۳ پژوهشکده، مرکز پژوهشی و موسسه، سه گروه پژوهشی، درمانگاه، مرکز مشاوره، مرکز فناوری، سلامت، مرکز افکارسنجی و همچنین ۱۷ فضای آموزش‌های تخصصی در نقاط مختلف استان در حال خدمت رسانی است. 

مسؤول جهاد دانشگاهی استان فارس با بیان اینکه مورد مباهات همکاران ما در جهاد دانشگاهی بوده که خدمات گسترده‌ای را به مردم استان ارائه می‌شود، گفت: ارتباطات خوبی بین واحدهای جهاد دانشگاهی استان و جهاد دانشگاهی‌های سطح کشور جهت خدمت رسانی به مردم استان فارس بوده و تفاهم‌نامه‌های متفاوتی امضا شده که در حال پیگیری است.

استقلال افزود: در فرآوری داروهای گیاهی و محیط زیست با استانداری تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم.

اقدامات گسترده جهاد دانشگاهی در راستای عدم فراموشی حادثه تلخ تروریستی شاهچراغ

وی گفت: پس از اتفاق ناگوار حادثه تروریستی حرم شاهچراغ با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر عدم فراموشی این حادثه تلخ، جهاد دانشگاهی فارس فعالیت‌های گسترده‌ای را جهت فراموش نشدن این مسئله در حال دنبال کردن است.

این مقام مسوول اظهار کرد: برنامه ریزی جهت دو جشنواره ملی در حوزه ادبی و قرآن و هنر صورت پذیرفته است، همچنین  سه کتاب ویژه بزرگسالان و سه کتاب ویژه کودکان و همچنین نمایشنامه نیز آماده شده و در حال آماده سازی است. 

استقلال افزود: تفاهم‌نامه‌ای دیگر سال گذشته با مجموعه‌های صنعتی بسته شده و تولیداتی آماده شده است؛ تفاهم‌نامه ای چهارجانبه نیز با استانداری، دانشگاه شیراز،  جهاد دانشگاهی و شهرداری شیراز برای پژوهشکده جامع مطالعات شهری بسته شده به این منظور که تصمیمات مدیران شهری در تمام شهرهای استان مبنای علمی بیشتری و مبتنی بر حقایق و دانش روز باشد.

وی اضافه کرد:  جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش‌های تخصصی در سال گذشته مجوزهایی گرفته تا دوره‌هایی اشتغال محور برگزار کند که پس از آن شخص بتواند به راحتی وارد بازار کار شود.

استقلال همکاری‌های خیلی خوبی جهاد با کمیته امداد و دانشگاه‌های مختلف و همچنین تفاهمنامه با سازمان تبلیغات جهت انجام پژوهش‌های مشترک در حوزه علوم انسانی را از دیگر اتفاقات خوبی دانست که در این سازمان رقم خورده است.

پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید