Blog

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۳۷ نفر از خبرنگاران این استان عضو صندوق هنر هستند، گفت: از این تعداد تا کنون ۱۸ نفر از مزایای بیمه صندوق هنر بهره‌مند شده‌اند.

عضویت ۳۷ نفر از خبرنگاران چهارمحال و بختیاری در صندوق بیمه هنر

پیام احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، به اشاره به سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان و تحقق مصوبات پیش‌بینی شده، گفت: در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان بسته‌ی ویژه‌ای برای رفع عقب‌ماندگی‌های فرهنگی استان در نظر گرفته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به اینکه ۴۸ ساعت بعد از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارشناسان عمرانی وزارت‌خانه به استان سفر کردند، افزود: در این سفر تمامی زیرساخت‌ها و طرح‌های استان یک به یک بررسی و طی ارزیابی‌های صورت گرفته مشخص شد برخی از طرح‌ها نیاز به تعمیر، تجهیز و تکمیل دارد.

وی اضافه کرد: پیشنهادی به کارشناسان وزارت‌خانه از سوی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مطرح و در نهایت منجر به تدوین یک بسته زیرساختی شد، همچنین بنا بر این شد چند طرح از جهت تامین ساختمان به شهرداری‌ها و بخش خصوصی واگذار و تجهیزات آن توسط اداره‌کل تکمیل شود. 

احمدی با اشاره به تعهدات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با توسعه و تقویت موسیقی‌ استان، بیان کرد: وزیر کشور در سفر خود به استان در جمع هنرمندان مناطق زاگرس‌نشین حضور پیدا کرد و این جشنواره را در اعتقاد اقوام زاگرس‌نشین مهم ارزیابی کرد و با توجه به اهمیت و توسعه موسیقی‌ در استان نامه‌نگاری‌هایی صورت گرفت و درخواست شد این رویداد به عنوان یکی از رویداد‌های تقویمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسمیت پیدا کند، امیدواریم در مدت زمان کوتاه دفتر موسیقی وزارت‌خانه و معاونت هنری نسبت به این موضوع موافقت خود را اعلام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به حل مشکل بیمه خبرنگاران، یادآور شد: ۲ نوع بیمه برای خبرنگاران متصور است، بیمه نوع اول برای خبرنگارانی است که جزو مشاغل سخت و زیان‌آور هستند و در سن کمتر از ۳۰ سال بازنشسته می‌شوند که باید از سوی مدیران خبرگزاری‌ها، دفاتر و روزنامه‌ها پیگیری شود.

احمدی خاطرنشان کرد: بیمه نوع دوم ظرفیتی است که در صندوق هنرمندان برای خبرنگاران در نظر گرفته شده است و اصحاب فرهنگ و رسانه می‌توانند از تمامی مزایای آن از جمله بیمه بهرمند شوند، لازم به ذکر است بیمه صندوق هنرمندان یک بیمه معمولی است.

وی در پایان با اشاره به اینکه تا کنون ۳۷ نفر از خبرنگاران استان عضو صندوق هنر هستند، گفت: عضویت ۳۳ نفر از این خبرنگاران  تکمیل و چهار نفر در مرحله تمدید هستند همچنین تا کنون ۱۸ نفر از این خبرنگاران از مزایای بیمه صندوق هنر بهره‌مند شده‌اند. 

پایان پیام/ ۶۸۰۴۰

دیدگاهتان را بنویسید