Blog

برگزاری همایش سه روزه مدیران مالیاتی کشور در شیراز و هزینه‌های پرسروصدای آن طی هفته گذشته حواشی بسیاری به دنبال داشت که امروز مدیرکل امور مالیاتی فارس به آن پاسخ داد.

ماجرای یک همایش پر حاشیه و پر سروصدا؛ هزینه‌کرد 2 میلیارد تومان فقط برای 3 روز!

به گزارش جودو وازا از شیراز، حمیدرضا محمدابراهیمی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص همایش مدیران سازمان امور مالیاتی کشور در شیراز گفت: فعالیت های اداری ما درست انجام شده و روند کاری اداره درست بوده و توانسته ایم در جشنواره شهید رجایی بهترین نتایج را کسب کنیم.

وی اضافه کرد: دیوان محاسبات طی سه هفته گذشته مدارک این اداره کل را دریافت کرده ولی هنوز پاسخی به این مدارک داده نشده است.

محمدابراهیمی خاطرنشان کرد: وظایف مختلفی به اداره کل امور مالیاتی واگذار شده و نقش مالیات در جامعه نیز بسیار حائز اهمیت بوده از این رو شاهد هستیم وصول مالیات در این اداره کل به علت حواشی ایجاد شده، کاهش چشمگیری داشته است. 

او در خصوص برگزاری این اجلاس تاکید کرد: با توجه به تعداد مهمانان دعوت شده به این اجلاس شاهد هستیم که بیش از 130 نفر در این همایش حضور داشتند و تنها هتلی که بر اساس مکاتبات صورت گرفته توان ارائه خدمات به این افراد را داشت هتل هما شیراز بود.

2 میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه همایش  

محمد ابراهیمی ادامه داد: مجموع هزینه های انجام شده نزدیک به ۲ میلیارد و 600 میلیون تومان است و بیشتر این هزینه ها مربوط به هزینه اقامت افراد در هتل بوده این در حالی است که اگر تخلفی صورت گرفته باشد علاوه بر اینکه اداره کل امور مالیاتی برخورد قانونی انجام می دهد دستگاه های نظارتی نیز در این حوزه برخورد خواهند کرد.

او افزود: 108 نفر از افرادی که در این همایش حضور داشته اند در ۲ هتل شیراز اقامت داشته و هزینه های مسابقات ورزشی نیز نزدیک به 44 میلیون و 390 هزار تومان پرداخت شد. 

وی تاکید کرد: برخی از اخبار تاثیر مستقیمی بر مالیات ستانی در استان فارس دارد و این حواشی بر این موضوع اثرگذار است لازم به ذکر است که طی هشت ماه امسال نزدیک به 9 هزار و 600 میلیارد تومان مالیات وصول شده البته مجموع مالیات های وصول شده در سال 1401 نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان بوده است.

محمدابراهیمی تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در هر ماه باید 1 هزار و 300 میلیارد تومان مالیات وصول شود، این در حالی است که تاکنون 600 میلیارد وصول مالیات شده و این روند مالیات ستانی در هر ماه در حال اجرا است.

استعفا به خاطر تخلف نبوده است 

مدیرکل امور مالیاتی استان فارس در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص تغییر و تحولات اداری این دستگاه بعد از رسانه ای شدن این همایش نیز گفت: استعفای یکی از کارکنان این اداره کل به خاطر تخلف نبوده است زیرا فردی که از مسئولیت خود استعفا کرده برای رضایت افکار عمومی این کار را انجام داده اما نباید از خدمات ویژه ای که این فرد تاکنون در فارس انجام داده است چشم پوشی کرد.

جلسه در باغ لاکچری نبود

او در خصوص برگزاری جلسه در یکی از باغات معروف شیراز نیز توضیح داد: یک جلسه در باغی در شیراز برگزار شد ولی این جلسه لاکچری نبود و هزینه های انجام شده در این جلسه نیز متعارف بوده است. 

وی افزود: با توجه به برگزاری جلسات در کوتاه ترین زمان ممکن امکان برگزاری جلسات  این همایش در مکان دیگری فراهم نبود زیرا اگر مقرر شده بود که جلسات در مکانی غیر از هتل محل اقامت برگزار شود تعداد روزهای برگزاری این همایش نیز افزایش پیدا می کرد.

به گفته این مقام مسئول سازمان امور مالیاتی کشور میزبان برگزاری این همایش را مشخص می کند.

همه چیز مبتنی بر قانون انجام شد

محمدابراهیمی در خصوص رفاهیات پرداختی به مدیران نیز تاکید کرد: براساس قانون همسان سازی میزان رفاهیات اختصاص یافته به هر فرد کارمند دولت مشخص است و نمی توان از آن عبور کرد این در حالی است که تمامی هزینه های پرداخت شده در این همایش نیز از سازمان امور مالیاتی دریافت شده است.

وی اضافه کرد: هیچ پرداختی خارج از اسناد نبوده و تمامی هزینه های بر اساس اسناد پرداخت شده است.

او همچنین درباره سوغات های اهدایی نیز متذکر شد: برای هر مسئولی که در این همایش حضور داشته است یک کیف و یک دیوان حافظ خریداری شده که مجموع این هزینه نیز به ازای هر فرد چهار میلیون و 100 هزار تومان است.

محمدابراهیمی ادامه داد: با توجه به محدودیت زمانی که در خصوص این همایش وجود داشت برخی از مدیران از تهران با خودرو به شیراز سفر کردند چون امکان خرید بلیط هواپیما در این بازه زمانی وجود نداشت.

به گفته وی طی دو سال گذشته بیشتر از 17سال گذشته مالیات ستانی در استان فارس انجام شده به گونه ای که هیچ مُوَدی مالیاتی فشاری را تجربه نکرده است.   پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید