Blog

دانشجویان خارجی دانشگاه های ایران با حضور در خبرگزاری فارس به تبیین مسائل اخیر فلسطین پرداخته و با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی تاکید کردند که باید برای روزهای بعد اسرائیل آماده باشیم.

میزگرد| دانشجویان خارجی دانشگاه‌های ایران: برای روزهای بعد اسرائیل آماده باشیم

گروه سیاسی جودو وازا: حدود سه هفته از حملات سنگین رژیم صهیونستی به غزه گذشته است؛ رسانه‌های فلسطینی بامداد سه‌شنبه گزارش دادند که شمار قربانیان حملات جنایتکارانه رژیم موقت صهیونیستی به نوار غزه، به ۸۳۰۶ شهید شامل ۳۴۵۷ کودک و ۲۱۳۶ زن رسیده است. بعد از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی و شهادت صدها تن از کودکان و مردمی که به این بیمارستان پناه برده بودند، خشم مردم و دانشگاهیان چندین برابر شد تا جایی که شبانه به خیابان آمدند تا صدای اعتراض خود را به جهانیان برسانند و دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با برپایی تجمعات مختلف و انتشار بیانیه‌هایی انزجار خود را از جنایات صهیونیست‌ها را نشان دادند.  در همین زمینه دانشجویان بین الملل کشورهای مختلف جهان نیز در کشورمان فعالیت زیادی در زمینه محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و همدردی با مردم غزه داشتند به همین دلیل سعی کرده ایم به جزئیات فعالیت آن ها بپردازیم. دانشجویان بین الملل دانشگاه های تهران از 7 کشور هند، ترکیه، یمن، سوریه، پاکستان، افغانستان و تاجیکستان با حضور در جودو وازا به تبیین مسائل اخیر فلسطین پرداخته و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند که در ادامه به جزئیات آن پرداخته ایم. دانشجوی اهل ترکیه: باید برای روزهایی که اسرائیل نابود می شود، آمادگی علمی داشته باشیم سنا کلینچ دانشجوی کشور ترکیه در این نشست با اشاره به حوادث اخیر فلسطین گفت: دانشجویان بین الملل اولین کنشی که باید داشته باشند این است که با توجه به ظرفیت های کشور خود فعالیت کنند. مثلا در کشور ترکیه دانشجویان باید از طریق شبکه های اجتماعی تاریخچه روابط رژیم اشغالگر با ترکیه را برای مردم توضیح دهند و مقالات کوتاهی در توضیح خطر این روابط بنویسیم و این مطالب را در فضای مجازی به اشتراک بزاریم، فضای مجازی در این جهت بسیار مهم است.  

  دانشجوی اهل ترکیه در ادامه گفت: من به عنوان دانشجویی که در ایران تحصیل می کنم، می دانم که ایران بسیار به فلسطین کمک می کند و بسیار از جبهه مقاومت حمایت می کند. من حمایت مردم ایران و دولت ایران را مشاهد می کنم، فکر می کنم مهم است که این موارد را در فضای مجازی توضیح بدهیم.  اکنون باید برای روزهایی که اسرائیل نابود می شود، آمادگی های علمی داشته باشیم، چون به قله خیلی نزدیک هستیم

دیدگاهتان را بنویسید