Blog

انتشارات‌ فارس تازه‌ترین کتاب خود را با نام «کد اقناع» منتشر کرد که پژوهشی تحقیقی درباره رمزهای طلایی دوست‌داشتنی کردن یک محتوا از دریچه مغز انسان است.

«کد اقناع» تازه‌ترین کتاب انتشارات فارس منتشر شد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات جودو وازا، این کتاب که نوشته دکتر کریستوف مورین و پاتریک رنوویس است به اقناع از دریچه عصب‌شناسی می‌پردازد و با بررسی عملکرد هورمون‌ها و نورون‌های مغزی شیوه‌های درگیر کردن مغز برای ایجاد توجه و دوست داشتنی کردن محتوا برای مخاطب را تشریح کرده و به صورت عملی آموزش می‌دهد. یافته‌های کتاب کد اقناع با آخرین یافته‌های علوم شناختی به ویژه شاخه عصب شناسی معتبر شده است. نویسندگان این کتاب کریستوف مورین و پاتریک رنوویس از چهره‌های برجسته بازاریابی عصبی در دنیا هستند که حاصل تحقیقات علمی و تجارب خود را در این کتاب به رشته تحریر درآورده‌اند و پیام تیرانداز آن را به زبان فارسی ترجمه کرده است. مترجم کتاب در مقدمه آن آورده است: «جنگ شناختی به مراحل جالبی رسیده است. گویی رسانه‌ها با مسخ‌کردن مخاطب او را همچون رباتی در اختیار می‌گیرند. این مسخ‌شدگی چگونه و با چه تکنیک‌هایی صورت می‌گیرد؟ در این جنگ وظیفه ما چیست؟ آیا ما هم مجاز به استفاده از این تکنیک‌ها هستیم؟ این‌ها همه مشغولیت امروز ما در تحریریه جودو وازا و به احتمال زیاد همه خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی است که تلاش می‌کنند روشنگر حقایق باشند و نگذارند جریان باطل واقعیات را وارونه جلوه دهد. در کتاب «کد اقناع» که پژوهشی تحقیقی و اثری ارزشمند است، این سوال از دریچه عصب‌شناسی و علوم شناختی به خوبی پاسخ داده می‌شود. مطابق یافته‌های این تحقیق، انسان‌ها لزوما به دنبال حقایق نیستند؛ بلکه به دنبال شنیدن یا دیدن موضوعاتی هستند که دوست دارند بشنوند و به نوعی تمایلات قبلی آنها را تائید می‌کند. این مبنا تاکنون دو جایزه نوبل اقتصادی را ازآن خود کرده است.» این کتاب با معرفی «مغز اولیه» رمزهای طلایی دوست داشتنی کردن یک محتوا را از دریچه مغز انسان معرفی می‌کند و با تاکید روی احساسات، اثبات می‌کند که ما با احساساتمان تصمیم می‌گیریم و سپس با عقل تلاش می‌کنیم آن را توجیه کنیم و برای آن به اصطلاح استدلال‌تراشی می‌کنیم. همچنین این کتاب توضیح می‌دهد که چطور می‌توانیم در میان انبوه تولیدات رسانه‌ای و رویدادهای مختلف، توجه مخاطبانمان را با هر گرایش فکری به سمت مطلب یا دیدگاه خود جلب کنیم. در فصل‌های انتهایی کتاب راهکارهای عملی برای ارتباط با قوه احساسی انسان و ایجاد توجه و دوست داشتنی کردن محتوا، آموزش داده شده است.

اگر بخواهید درباره این کتاب بیش‌تر بدانید، ما شما را به خواندن متن معرفی پشت جلد کتاب هم دعوت می‌کنیم که می‌گوید: «ممکن است متوجه این موضوع نباشید، اما هر روز پیام‌هایی برای متقاعد کردن دیگران ایجاد می‌کنید. اغلب، پول و تلاش زیادی برای شناخت و انجام این کار هزینه می‌شود. با این حال، آیا تا به‌حال فکر کرده اید که همه این تلاش‌ها از منظر مغز افراد چقدر موثر است؟ واقعاً چطور می‌توانید توجه مخاطبانتان را جلب کنید؟ شانس شما برای تغییر باورها و عقاید آن‌ها چقدر است؟ آیا می‌توانید مخاطب خود را متقاعد کنید و «دکمه اقدام» را در ذهن آن‌ها فعال کنید؟ این کتاب به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که بیش‌تر تلاش‌های شما برای متقاعد کردن دیگران، برای مغز، بهینه‌سازی نشده است. ما در طول روز با پیام‌های متقاعدکننده مختلفی بمباران می‌شویم. به همین دلیل است که 99 درصد از آن‌ها نادیده گرفته می‌شوند. در این کتاب، استراتژی اثبات‌شده‌ای را یاد خواهید گرفت تا اطمینان حاصل کنید که پیام‌هایتان از این طریق وارد ذهن مخاطب شده و موثر واقع می‌شوند.» کد اقناع در ۳۶۰ صفحه در قطع رقعی، با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۵۰ هزار تومان منتشر شده است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید